/ /

Havadan ‘yatırım yapın’ çağrısı

19 Kasım 2015

Akın Öztürk

Uluslararası yatırımcıya havada çağrı yapacak “Invest in Turkey” uçağı, hedef destinasyonlara uçarak yatırımcılara davette bulunacak. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, uçağın ülke tanıtımına büyük katkı sağlayacağını belirterek şunları söyledi:

“Bugün dünyada çok önemli yatırımcı kuruluşlar THY’nin ortakları ve yatırımcıları arasında. İnanıyorum ki bu uçakla nice güzel yatırımların ülkemize gelmesine vesile olacağız. Bu şüphesiz koca bir ummanın içerisinde maya çalmak için yapılmış bir hamle. Tabii ki yetmez, tabii ki kafi değildir ancak yapılan onca çalışmanın ve emeğin içerisinde kendi yerini alacaktır.”

Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut da “Dünyanın dört bir yanında etkinliklere imza atan bir kurum olarak, Invest in Turkey / Türkiye’ye Yatırım Yapın sloganımızı göklere taşıyacak olan bu uçağın yükselişi bizler için bir gurur vesilesi olacak. Bundan böyle Türkiye Yatırım Ajansı olarak, belki de dünyada hiç bir yatırım ajansının sahip olmadığı bir imkâna sahip olacak ve yepyeni bir mecrada, göklerde var olacağız” diye konuştu.


Yorumlar(0)