/ /

Hayri İnönü “şikâyetçi değilim”

14 Temmuz 2015

Akın Öztürk

ŞİŞLİ Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün danışmanı ve belediyeye ait Kent Yol A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Adnan Aslan, geçtiğimiz nisanda istifa ederken İnönü hakkında ağır suçlamalarda bulundu.

Aslan, İnönü’nün görevini kötüye kullanarak çıkar sağladığını, İnönü Ailesi’nin adına leke sürdüğünü iddia etmişti. Aslan’ın iddiaları arasında İnönü’nün inşaat ruhsatlarından haksız gelir temin etmesinin yanı sıra geçtiğimiz aralık sonunda evlenen oğlunun düğün, uçak ve balayı giderlerini belediyeyle iş yapan firmalara ödettiği de yer alıyordu. Bu iddialara karşılık Hayri İnönü, “Bu asılsız iddialara karşı gerçek belgelerle savcılığa başvuracağım. En kısa sürede gerçekler ortaya çıkacaktır” dediği halde Aslan hakkında şikayşetçi olmadı. Konuyla ilgili aradığımız İnönü, Aslan’dan şikayetçi olmadığını belirterek, şöyle konuştu:

‘BOŞVER’ DEDİM

“Adnan Aslan’ı şikâyet etmedim. Uğraşmadım o işle. Kapandı zaten dikkat ederseniz. Boşver, dedim. Zaten dikkat ederseniz, bitti gitti, unutuldu. Vardı zaten, evraklarım vardı elimde, onun söyledikleriyle ilgili. Ama uğraşmadım. Ben de artık kendi işime bakmak istiyorum doğrusunu isterseniz. Bu tip şeylerle uğraşırsam o kadar büyük vakit ve efor kaybı ki uğraşmak. Yapmadım bir şey. O ara başlatacaktım. Sonra artık ne uğraşacağım? Bitti benim içim mahkeme safhası artık. Benim işim belediyecilik yapmak bundan sonra. Düşündüm taşındım, baktım, efor sarf edecek, vakit kaybedecek durumda değilim. Adnan Arslan’ın ismini bile unuttum. Bitti gitti benim için.”


Yorumlar(0)