/ /

“Saraysız Başkan” Türkiye’ye geliyor!

24 Ekim 2015

Akın Öztürk

Chp Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Uruguay Eski Devlet Başkanı Jose Mujica’nın 29 Ekim Perşembe günü Türkiye’ye geleceğini, CHP’li belediyelerin ev sahipliğinde çeşitli ziyaretler yapacağını söyledi.

Chp Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Uruguay Eski Devlet Başkanı Jose Mujica’nın29 Ekim Perşembe günü Türkiye’ye geleceğini, CHP’li belediyelerin ev sahipliğinde çeşitli ziyaretler yapacağını söyledi.

CHP’li belediyelerin konuğu olarak Türkiye’ye gelecek olan Mujica, 10 gün boyunca bir dizi etkinliğe katılacak. Mujica’yı Türkiye programında Şişli, Konak, Beylikdüzü veOdunpazarı belediyeleri ile Tekin Yayınevi misafir edecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Dünyanın en yoksul devlet başkanı olarak bilinen Uruguay Eski Devlet Başkanı Jose Mujica Türkiye’ye geliyor. Odunpazarı, Şişli, Konak ve Beylikdüzü belediyelerimizin misafiri olacak. CHPyerel yönetimlerinin hazırladığı programlar kapsamında Türkiye’de ziyaretler gerçekleştirecek olan Jose Mujica, Cumhuriyet Halk Partisi’ni ziyaret ederek Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’yla da görüşecek” dedi.

“KAÇAK SARAYI YOK”

Veli Ağbaba, şunları söyledi:

“Jose Mujica, Dünyanın en yoksul devlet başkanı olarak biliniyor. Kendisinin bir sarayı yok, hatta kendisinin kaçak sarayı bile yok. Saraysız başkan olarak biliniyor. Türkiye’ye gelmesi çok önemli. Yoksullar üzerine çalışmalarıyla ünlü Mujika, CHP’li belediyelerimizin organize ettiği çeşitli ziyaretler gerçekleştirecek.Gelişmemiş, yoksul bölgeleri gezecek.Jose Mujica, 29 Ekim’de Türkiye’de olacak, 30 Ekim basın toplantısıyla Türkiyeprogramına başlayacak. Böyle bir programda olmaktan çok mutluyuz. Sarayda oturanlar bozulacak ama, dünyanın en mütevazi başkanı, umarız Türkiye’de ki siyasetçilere örnek olur.”


Yorumlar(0)