/ /

İstanbul Valisi’nden önemli açıklamalar

14 Haziran 2013

Ali Alver

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu  katıldığı canlı yayında Hülya Avşar’ın Başbakan Erdoğan’la olan görüşmesi sonrası yaptığı “24 saat içerisinde müdahale olacak izlenimine kapıldım” açıklamasına ilişkin olarak ”Bu açıklama hanımefendinin kendi değerlendirmesidir. Böyle bir programımız yok. Ancak asla müdahale olmayacak da diyemem” değerlendirmesinde bulundu.

Vali Mutlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

 

-Ben tabi sayın Başbakan ile Hülya Hanım’ın nasıl bir görüşme yaptığını bilemiyorum. Ancak bize böyle belirlenmiş iletilmiş herhangi bir şey yok.

 

-Bizim böyle bir planlamamız şu anda yok. Ama şu var. Müdahaleyi gerektirecek sıkıntılı ortamlar da var. Hülya Hanım’ın ağzından yaptığı açıklama nasıl algılanır bilemiyorum. Hanımefendinin hissettiği bir şey olabilir. Ancak iradenin böyle bir şey geliyor diye değerlendirmesi diye bir şey düşünmemesi gerekir.

 

-Şu anda böyle bir müdahalenin söz konusu olmadığını ifade etmek durumundayım. İleriye dönük bu hiçbir zaman müdahale olmayacak anlamına gelmiyor. Bunun ne şekilde yapılacağını biz zaten paylaşırız.

-Müdahale etmediğiniz halde polisi ezip geçerler…

-Sivil toplum örgütleri insanları neden bu çatışma alanına davet ediyor?

-Gençlerle yoğun irtibattayım, Gezi Parkı’na en kısa zamanda gideceğim.

-Vali Mutlu canlı yayında cep telefonu numarasını verdi: 0532 307 86 87 Mutlu, korumasının telefonu açacağını belirtti.

 

Öte yandan Hüseyin Avni Mutlu, Twitter hesabında yayımladığı mesajında, Gezi Parkı eylemcilerine çağrıda bulunmuştu. Vali Mutlu, ‘Çevre duyarlılığıyla hareket eden’ gençler ile artık Twitter üzerinde değil yüz yüze görüşmek istediğini belirtti. Mutlu Gezi Parkı’na gitmeyi planladığını da açıkladı.

 

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 262 bini aşkın takipçisi ile son mesajlarını paylaştı. Vali Mutlu paylaştığı 3 mesajında şunları kaydetti:

“Gezi Parkı’nda ‘çevre duyarlılığıyla hareket eden’ gençlere öneriyorum; Artık Twitter’dan değil yüz yüze de görüşelim.

 

Gezi Parkı’nda kalıp benimle görüşmek isteyenler Twitter hesabımdan bana ulaşsınlar. Uygun bir mahalde buluşalım. Basına da görüntü verebiliriz arzu ederseniz. Bilahare en kısa zamanda Gezi Parkı’nda sizi ziyareti planlayacağım. Bunu da konuşuruz. Selamlar iyi günler.”

 


Yorumlar(0)