/ /

İstanbul’da çocuk şehri: KidzMondo

28 Ocak 2014

editor

İstanbul’da Trump Alışveriş Merkezi’nde yapılan çocukların şehri KidzMondo açılacak. Mecidiyeköy’deki Trump Alışveriş Merkezi’nde geçtiğimiz günlerde açılan KidzMondo; kendi anayasası, pasaportu, kamu binaları ve sadece burada geçerli parası bile olan bir şehir.

kapak-kidz-2

Eğlence-öğrence konseptinden yola çıkılarak tasarlanan çocuk şehri KidzMondo, Beyrut’tan sonra İstanbul’da kapılarını açıyor. Gerçek dünyanın küçültülmüş hali olan ve yaklaşık 40 farklı meslek ünitesinin yer aldığı 4000 m2 büyüklükteki KidzMondo’da çocuklar seçtikleri işlerde çalışıp para kazanıp, para harcayabiliyor. Kısacası çocuklar bu şehirde büyüklerin dünyasını anlıyor, yaşamın ekonomik döngüsünü kavrama şansı buluyor.

KidzMondo Trump İstanbul, çocuklar bu şehre gerçek bir uçağın kokpitinin monte edildiği havaalanından giriş yapıyor. Check-in kontuarlarında biniş kartları ile birlikte şehir haritalarını alıyor, Güvenlik bantları olan kidzbantlarını bileklerine takıyor. Yarın kapılarını açacak olan KidzMondo Trump İstanbul’da 200 kişilik eğitimli uzman kadro görev alıyor. Ekibinin tümü Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından özel eğitimlerden geçirilen kişilerden oluşuyor.


Yorumlar(0)