/ /

Kağıthane bağımlılığa “Hayır!” diyor

22 Ocak 2014

editor

Kağıthane Belediyesi her yıl düzenli olarak yaptığı eğitim seminerlerine bu yıl da devam ediyor. Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, çevre eğitimi, bağımlılık, arkadaş seçimi ve kariyer planlaması gibi kişisel gelişim konularıyla ilgili öğrencilerle bir araya geliyor.

2013-2014 eğitim yılı içerisinde 6 bin öğrencinin katıldığı eğitimlerde ayrıntılı bilgiler aktarılırken, sadece sözlü eğitimle sınırlı kalınmıyor. 16 sahnede 3 farklı oyun sergileyen Kağıthane Belediyesi, gençler ve aileler arasındaki sorunları oyunlaştırarak daha iyi anlaşılması çözülmesi konusunda duyarlılık yaratmayı hedefliyor.

kagithane-de-madde-kullanimina-karsi-fikirler-20140108AW000882-2

Başkan Kılıç, “Buradaki amacımız hem tiyatro ile hem de sunumla sizleri bilgilendirmek. Sizlerden de isteğimiz kendinize ve çevrenizdeki küçüklerinize bu konuda dikkat etmeniz. Arkadaşlarınız ve akrabalarınız sigara dahi içiyorsa onları uyarmanızı istiyoruz. Onların bu kötü alışkanlıklardan uzak durması için sizden de gayret ve çaba bekliyoruz. Bakın burada yüzlerce gencimiz var. Sizler çevrenize sahip çıkarsanız Kağıthane’de hiç sorun kalmaz” diyerek  güzel sağlıklı bir neslin gençlerin bilinçlendirilmesiyle mümkün olduğunu ifade etti.

 


Yorumlar(0)