/ /

Kardan sonra İstanbul

11 Aralık 2013

Turgay Özçelik

Dört gözle beklediğimiz kar, 10 Aralık Salı günü akşam saatlerinde yağmaya başladı ve gece daha da şiddetlenerek 11 Aralık sabahında bembeyaz bir İstanbul’a uyanmamızı sağladı. Peki yollarda durum ne? Okullar tatil mi? Vapurlar çalışıyor mu? Kırmızı eldivenim nerede?.. İşte kara ilişkin tüm sorularınızın cevapları.

Öncelikle bütün köprülerde ve ana yollarda her zamanki trafik yoğunluğunun kar nedeniyle daha da katlandığını belirtelim. Her iki köprüye çıkan yollar, E-5’te Avcılar-Küçükçekmece-Florya, Çobançeşme-Okmeydanı istikameti, Basın Ekspres, İkitelli istikameti ve Kağıthane Tüneli-Piyalepaşa istikametinde müthiş bir trafik var.

Metrobüs ve vapurlar çalışıyor. Ancak THY bazı iç hat seferlerini iptal ettiğini duyurdu. iDO da yine sabah saatlerindeki bazı seferlerini iptal edenlerden. Yani evden çıkmadan önce seferleri internetten kontrol etmekte fayda var.

Üzgünüz çocuklar, okullar henüz tatil edilmiş değil. İstanbul valisi Hüseyin Avni Mutlu 10 Aralık günü “kar yağsın, ondan sonra bakarız” demişti. Aynı günün gecesinde de twitter hesabından kendisine iletilen kara ilişkin sorulara yine esprili cevaplar verdi: “Vali amca- kar-okul-tatil gibi birbirinden güzel sözcükleri sıralayan öğrencilere bende güzel bir sözcükle cevap vereyim.GALATASARAY”.

Yani tatil konusunda tüm çabalara, hatta twitterda başlatılan #ValiMutluOkullarTatilOlsun kampanyasına rağmen bir gelişme yok ve bugün için olmayacak gibi görünüyor. Artık önümüzdeki maçlara bakacağız…


Yorumlar(0)