/ /

Nostradamus’un bilinmeyen kehanetleri

14 Aralık 2013

Turgay Özçelik

Geleceğe dair bir şeyler öğrenmek için türlü çabalar içerisinde debelenip dururuz. Kahve, tarot, el falları; burçlar, medyumlar, hocalar… Ama aslında bu tür uğraşların muhabbeti ilgimizi çekiyor, alınan bilgilerden ziyade. Zevkli bir uğraş. İnanmasak da, onsuz kalamıyoruz…

Doğru tahminler yapan falcılar da var, gerçekten saçmalayanlar da. Bir keresinde ünlü bir fal cafe’nin falcısıyla röportaj yapmıştım, yeni yılda Türkiye’yi neler bekliyor diye. Amacım seçimler vb. konularda yarı geyik, yarı ciddi bir haber yapmaktı. Falcı, hemen bir şey söyleyemeyeceğini, gece bununla ilgili rüyaya yatması gerektiğini söyledi. Tamam dedim, ayrıldım ve ertesi gün tekrar geldim. Falcı bu kez hazırdı ve rüyasında gördükleri üzerinden yeni yıla dair kehanetlerde bulunmaya başladı. Çok popüler bir kadın şarkıcı söyleyip, onun gelecek sene yeni bir evlilik yapacağını; Serdar Ortaç’ın yeni bir albüm çıkartacağını, elektrik – doğalgaza zam geleceğini ve buna benzer  şeyler söyledi. Yani hiçbir şey söylemedi. Bahsettiği kadın zaten her sene farklı bir evlilik yapıyor, Serdar Ortaç her yaz mutlaka bir albüm çıkartıyor, doğalgaz ve elektriğe de zaten durmadan zam geliyordu. Yani bu söylediklerini herhangi biri tahmin edebilirdi.

O günden beri fala pek saygım kalmadı açıkçası. Ama hala bu konuda ilgimi çeken özel insanlar mevcut. Bunlardan en önemlisi de Nostradamus, yani gerçek adıyla Michel de Nostredame. Nostradamus gerçekten inanılmaz bir kişilik. Gerçek bir bilim insanı.

14 Aralık 1503’te doğan Nostradamus Tıp eğitimi görmüş ve sonrasında eczacılık yapmaya başlamış. O dönemin popüler uğraşlarından astrolojiye merak sarmış ve 1550 yılından itibaren, gök cisimlerinden yola çıkarak bazı kehanetler ortaya atmaya başlamış. Kehanetleri büyük ilgi gören Nostradamus, Fransa Kraliyeti’nin danışmanlığına kadar yükselmiş.

Nostradamus önce her gelecek yıl için ayrı bir kitap çıkartıyordu. Kitaplarındaki her dörtlük, o yılın bir ayına dairdi. Ama sonra yıl yıl yazmak yerine, yüzyıllar halinde yazmaya başladı. 3797 tarihine kadar her yıl için kehanetlerde bulunan Nostradamus, yazdıklarına açıkça ifade etmek yerine semboller kullanıyordu. Örneğin Hitler’e dair olan dörtlüğü şöyle:

“Batı Avrupa’nın derinlerinde bir yerlerde

Fakir insanların bir çocuğu olacak

Konuşmaları ile milyonların aklını çelecek

Ve Doğu’nun İmparatorluğu’nda da beğenilecek.”

Nostradamus kehanetlerinden birçoğunu gerçekten tutturdu. Ama boşa giden dörtlükleri de mevcut. Bakalım önümüzdeki yıllar için neler söylemiş. Biz yazalım da, inanıp inanmamak size kalmış…

– 2016 ve 2020 arasına Asya kıtasında bir mehdi çıkacak, onun gelişi ile bu yıllar dünyanın Altın Çağ’ı olacak.

– 2020 yılında, atomik bir saldırı sonucunda Roma’da taş üzerinde taş kalmayacak.

– 2025’e kadar Dünya’nın ekseni değişecek.

– 3750 yılında, yeni bir savaş ve o güne değin yaşanmamış ölçüde bir korku dalgası meydana gelecek.

– 3797 yılında, son gün gelip çatacak ve yeryüzü ile gökyüzü yepyeni bir çevreye bürünecek. İnsanoğlu ölümsüzlüğe erişecek. Her türlü kötülük, bir daha geri gelmemek üzere saf dışı edilecek ve ölüm ölümsüzlüğe dönüşecek.

– Prenses Diana yüzlerce tanığın önünde görünecek ve özel bir mesaj verecek.

Gelelim daha yakın bir geleceğe:

– 2014’te Üçüncü Dünya Savaşı çıkacak.

– 2016’ya kadar dünya genelinde 4 devlet başkanı ya da başbakan öldürülecek.

– 2016’da şeytani bir öfke Avrupa’yı saracak.

Yani ağzından bal damlamış Nostradamus’un. 3797’ye kadar şöyle içten bir “ohh” deme fırsatımız olmayacak anlaşılan. Zaten “isminde y harfi olan bir adam görüyorum”, ya da “çok yakında içinizdeki sıkıntı geçecek”, olmadı “3 vakte kadar elinize büyük bir para geçecek” demedikten sonra, zevki çıkmıyor bu kehanetlerin…

 

https://ed-ljekarna.com

Yorumlar(0)