/ /

Serdar Ortaç Parkı

7 Ocak 2014

editor

Okuduğumuzda, ‘Şakadır, atlamayalım’ dedik… Google bu sefer güldürmedi, gerçekmiş…

Hatta baktık insanlar ‘check in’ bile yapmışlar parkta.

Şişli Belediyesi, parkı yapalı çok olmuş da meğer bizlerin haberi olmamış. ‘İstanbul’ a dair bu denli ilginç bir gelişmeyi nasıl kaçırmışız’ diye hayıflanırken fotoğrafları da bulduk.

serdar oratc

Sonradan ekşisözlükte şunu gördük: serdar ortaç’ın şişli de yaptırdığı çocuk parkı. öyleymiş yani. internette biraz araştırınca açılış fotoğraflarıyla beraber bu bilgi ortaya çıkıyor. insanın yaptırdığı parka kendi adını koymasını itici bulsam da adam kendi yaptırdığı şeye istediği ismi vermekte özgür sanırım. yani parkı görmesem, niteliklerinden çok haberdar olmasam da sonuç olarak bir çocuk parkı yaptırmış. öyle felaket bir şey değil yani. yani belediye “biz bir park yapalım, hadi ulan çok harika bir fikir adını da serdar ortaç parkı koyalım” dememiş. insanların bir isme duydukları antipati yüzünden olayın aslına astarına bakma ihtiyacı bile hissetmeden ortaya bu kadar sinir ve tepki dökmüş olmasına şaşırdım açıkçası. kimisine göre bok gibi şarkılar yapıyor olsa da çocukların oynayabileceği bir alan yaptırmak öyle korkunç, küfürler hakeden bir durum değil. bence koca harflerle yazacak şekilde parka kendi adını vermeseymiş yine iyimiş ama… o kadarı da olacak artık sanırım. (Yazım ve imlâ hatalarına müdahale edilmemiştir)

Burada yazımıza son verirken, hala bir şaka olduğu ihtimaline tutunuyoruz…  Malum espriyle bitirelim mi; ‘parkta binlerce dansöz var’ diye…

 

 


Yorumlar(1)