/ /

Polis Gezi Parkı’na girdi

15 Haziran 2013

Ali Alver

Polis, Taksim Meydanı’nda toplanmaya başlayan kişilere ve Gezi Parkı içindeki eylemcilere yönelik olarak ‘dağılın’ anonsu yaptı.

 

Polis anonsun ardından ise müdahaleye başladı. Polisin parkta bulunanlara Gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale eden etmesinin ardında gruplar ara sokaklara dağıldı.

 

21-35 İstiklal Caddesi’nde yaralanan bir kişi polis tarafından Taksim Meydanı’ndaki ilk yardım ekiplerinin yanına getirildi.

 

21.30 Polis İstiklal Caddesi’nden Taksim Meydanı’na girişleri engelledi.

 

21.25 Gezi Parkı’na çok sayıda ambulans giriş yaptı. Gazdan etkilenenler hastanelere kaldırılıyor.

 

21.22 Gezi parkındaki göstericiler gruplar halinde dışarı çıkarılıyor. Park tamamen boşaltıldı. Polis Gezi Parkı’na girişe izin vermiyor.

 

21.15- Polis İstiklal Caddesi’ndeki bir gruba TOMA aracıyla müdahale ediyor. Bir müdahale de Sıraselviler Caddesi üzerinde gerçekleşiyor.

 

21.12- Gezi Parkı’na müdahale sürüyor. Taksim Meydanı ise polisi kontrolü altında ve durum sakin. Bir grup polis ise AKM önünde konuşlanmış durumda.

 

20.55- Polis ekipleri Gezi Parkı’na girdi. Çadırlar sökülüyor.

 

20.50- Polis Taksim Meydanı’ndaki gruplara gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti.

 

20.48- Polis, özellikle çocuklar, yaşlılar ve hastaların alanı terk etmesi yönündeki anonsunu tekrarlıyor.

 

20.46- İstanbul polisi anonslarla Taksim Meydanı’ndaki vatandaşları müdahaleden etkilenmemeleri için alanı terk etmeye çağırıyor.

 

20.43- Polis, “Basın mensubu arkadaşlar, alanı boşaltın” anonsu yaptı.

 

20.28- Polislerden eylemcilere:

 

“Size yaptığımız son uyarılar. Yaptığınız işgal eylemine son verin” anonsu yapıldı. Polis, “Grup dağılmadığı takdirde zor kullanılarak dağıtılacaktır. Size yaptığımız son uyarılar. Yaptığınız işgal eylemine son verin” dedi.

Hür Haber


Yorumlar(0)