/ /

Resim Sergileri

16 Mayıs 2013

Gizem Muratoğlu

Beyoğlu ve civarında resim sergisi gezmek isterseniz diye aklınızdaki İstanbul haritasına birkaç harita iğnesi atalım dedik. Harita iğnelerimiz size gezmenizi önerdiğimiz resim sergi alanlarını göstermektedir. Sergi parkurunuzda keyifli geziler dileriz.

 

Bashibazouk

Sanatçılar: C.M Kösemen- Deniz Üster- Yuşa Yalçıntaş 

Yer: The Empire Project, Beyoğlu

Tarih: 9 Mayıs- 22 Haziran 2013

 

Yüz Yüze

Sanatçı: Roberta Coni

Yer: Beyoğlu Sanat Galerisi, Tünel-Beyoğlu

Tarih:  4-15 Haziran 2013

“Gösterimde olanlar, sanatçının ürettiklerini karakterize eden, genç kadınların mükemmel portreleri: duygu dolu yüzler, sakin bir şekilde seyircisiyle göz göze geliyor ve sessiz anlamlarla dolu sürekli bir diyalog içerisinde birbirine bakıyor.”

 

Retrospektif Sergisi

Sanatçı: Erol Akyavaş

Yer: İstanbul Modern, Karaköy  

Tarih: 29 Mayıs – 25 Ağustos 2013

“İstanbul Modern’in düzenlediği sergi, Erol Akyavaş’ın Doğu-Batı sanat ve kültür dünyası arasında kurduğu kendine özgü sentezi, zaman içinde dönüşüm geçiren, tuval üzerindeki perspektif ve mimari düzenlemelerini, insan figürünü merkez aldığı bilinçaltı arayışlarını ve son döneminde dünyanın farklı kültürleri ile hesaplaşmalarını geniş bir çeşitlilik içerisinde bir araya getiriyor.”

 

Kafes

Sanatçı: Funda Alkan

Yer: Daire, Tophane Beyoğlu 

Tarih: 12 Nisan- 25 Mayıs 2013

“Funda Alkan’ın “Kafes” sergisindeki nakışla işlenmiş kadın imgeleri, Modern ve Post-Modern sanat ile bugünün sanat üretiminin ilişkisel estetiği bağlamında kadının sunumuna ilişkin tartışmayı yeniden açıyor.”

 

 

Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar

Yer: Pera Müzesi, Beyoğlu

 Koleksiyon Sergi

“Suna ve İnan Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan seçilmiş yapıtlarla 17. yüzyıldan 19. yüzyıla elçi portreleri ve elçilerin sanat koruyuculuğu”

 

 

Resimler ve Heykeller

Sanatçı: Manolo Valdes

Yer: Pera Müzesi, Beyoğlu

Tarih: 8 Mayıs – 21 Temmuz 2013

“Pera Müzesi’nde,  Marlborough Gallery New York işbirliğiyle hazırlanan seçki, kullandığı malzemelerin çeşitliliği, büyük boyutlu yapıtları ve forma dair arayışları ile dikkat çeken sanatçının resim ve heykellerinden oluşuyor.” 

 

 İllüstrasyon: Duygu Serin

 

 

 

 

 


Yorumlar(0)