/ /

Romeo ve Juliet Kasım’da İstanbulda

20 Ekim 2015

Akın Öztürk

Şubat ayında İstanbul’da sahnelenen ve izleyen herkesi büyüleyen Romeo ve Juliet müzikali, Kasım ayında yeniden geliyor.

IEG Live ve Lucé StageArt ortak organizasyonuyla Şubat ayında İstanbul’da sahnelenen ve izleyen herkesi büyüleyenRomeo ve Juliet müzikali, Kasım ayında ve sadece 8 eşsiz performansla Zorlu Center PSM’de sahnelenecek.

William Shakespeare’in binlerce yıllık hayalini bugünün hayal gücüyle sahneleyen “Romeo e Giulietta, Ama e cambia il mondo” müzikali, Şubat ayında büyülediği İstanbullulara Kasım ayında bir kez daha merhaba diyecek.

3 – 8 Kasım 2015 tarihleri arasında sadece 8 gösteriyle Zorlu Center PSM’de sahnelenecek Romeo ve Juliet, İtalyan David Zard’ın modern yorumu ve 3 boyutlu dijital sahne düzenlemesiyle bir kez daha romantik rüzgârlar estirecek.

Bugüne kadar sayısız kez bale, film, müzikal ve opera olarak sahnelenen Shakespeare’in ölümsüz eseri, Giuliano Peparini’nin özgün rejisi, Gérard Presgurvic’in besteleri ve Vincenzo Incenzo’nun sözleri ile bir kez daha hayat bulacak.

Güzelliğe adanmış bir ilahi; Romeo e Giulietta

İtalya’da 8 ay içinde 400 bini aşkın izleyici tarafından ayakta alkışlanan ve 45 sanatçının rol aldığı gösteri; müziği, sözleri, kusursuz koreografisi ve yönetmenliği ile “güzelliğe ve farklılığa adanmış bir ilahi” olarak değerlendiriliyor. 270’ten fazla kostümün sahneye taşındığı oyunun sahne arkasında 40 teknisyen, 6 kişilik iletişim ekibi ve 15 kişilik yapım ekibi görev yapıyor.

13 TIR dolusu dekor, kostüm ve teknik malzeme ile İstanbul’a gelecek olan Romeo e Giulietta, daha önce hiçbir gösteride kullanılmamış 3 boyutlu dijital sahnenin yanı sıra projeksiyon ve video mapping teknolojisiyle izleyenleri büyülüyor.
Gelmiş geçmiş en büyük aşk öyküsünü özgün ve hayranlık uyandıran bir yorumla sahneye taşıyan gösterinin biletleri Biletix’te.


Yorumlar(0)