/ /

Sporlardan spor beğen

21 Eylül 2013

editor

Spor denilince akla ya spor salonuna gidip ağırlık kaldırmak, ya halı sahaya gidip arkadaşlarla maç yapmak, ya da basketbol oynamak geliyor. Tamam belki biraz zorlarsak koşmayı, bisiklete binmeyi, yüzmeyi, tenis oynamayı, dövüş sanatlarını ve yogayı da bu listeye ekleyebiliriz.

 

 

Ama İstanbul kadar geniş, imkanlarla dolu bir şehirde, insan neden kendin bu kadar az sayıda spor seçeneğiyle sınırlasın ki? Hem de deneyebileceğiniz çeşit çeşit spor dalı varken.

 

 


Buz Pateni

“Ben düz yolda bile yürüyemem, buzun üstünde nasıl durayım?” diye aklınızdan geçiriyor olabilirsiniz. Ama, buzun üstünde durmak sanıldığı kadar da zor değil. Sadece biraz deneme-yanılma ve sabır gerektiriyor. Ayrıca buz pateni yapmak öyle eğlenceli ki, öğrendikten sonra spor yaptığınızı bile fark etmeyeceksiniz.

 

 

Kaya Tırmanışı

İşte size yaz-kış yapabileceğiniz bir spor: kaya tırmanışı. Size hem kapalı salonlarda yapay tırmanış duvarlarında çalışma imkanı sunan, hem de güzel havalarda  dışarı çıkıp doğayla bütünleşme şansı sağlayan bu spor, kas gelişimi ve esnekliğinizi arttırmak için ideal.

 

 

spor_yaziGolf

Golf vücudun, aklın ve saygının sporudur. “Ben koşmayı, yorulmayı, kendimi paralamayı sevmem” diyorsanız, ama yine de kendinize uygun bir spor arayışındaysanız, golf sizin için iyi bir alternatif olabilir. (Ancak hatırlatalım, golf sakin bir spor gibi görünse de seri olmayı gerektirir) İstanbul golf sahaları açısından aslında çok zengin değil, ama bu, hali hazırda elde olan yerleri değerlendirmemek için bahane olmamalı.

 

 

 

Rüzgar Sörfü

Türkiye’de rüzgar sörfü denince akla hemen Alaçatı geliyor. Ama İstanbul’da bu spora başlamak, rüzgar sörfünü öğrenmek için oldukça uygun bir yer. Eğer suyu seviyor ve “Bol bol düşüp kalkmaktan sıkıntı duymam” diyorsanız, rüzgar sörfü kurslarına bir göz atın. Hem havalar iyice soğumadan deniz, kum ve güneş üçlüsünün keyfini çıkarmak için bir bahaneniz de olmuş olur.

 

 

 

Yelken

Kim beyaz yelkenlerin altında, rüzgarın bir parçası olup dalgalara kapılıp gitmek istemez? Yelken sporu başta çok zor görünebilir, çünkü hem (uzun süren) bir teorik eğitim, hem de pratik eğitim gerektirir. Ancak, bir kez öğrenince yelkenin tadına doyulmaz. Eğer takım sporlarını seviyorsanız, açık havada bulunmaktan keyif alıyorsanız ve en önemlisi denize düşkünseniz, İstanbul yelkencilik ile tanışmak için harika bir şehir.

 

 

“Bu sporlar bana çok uymadı, elinizde başka ne vardı?” derseniz, buradan devam edin: https://www.kanalistanbul.com.tr/senin-sporun-hangisi/

 


Yorumlar(0)