/ /

Trafiği Rahatlatacak Hamle

5 Temmuz 2013

Editör

Herhangi bir sorun olmamasına rağmen aynı mesafeleri bazen 15 dakikada bazen de 1.5 saatte gidebildiğiniz, çoğu zaman sinirden tırnaklarınızı kemirdiğiniz, keyfince tıkanan, canı istediğinde açılan “yaşayan” bir trafik türü nedir diye sorulacak olsa verilecek cevap herhalde İstanbul trafiği olurdu.

 

Öyle bir trafik düşünün ki, 100 km ile giderken trafik birden kilitlenir, hayırdır kaza falan oldu veya kavşak noktasına geldik diye düşünürsünüz, etrafta nafile yere kaza, kavşak ararsınız ama yoktur. Sonra trafik birden açılır ve tekrar eski hızınızla gitmeye devam edersiniz.

 

Peki ama trafik neden tıkanmıştır, orası muammadır. Bu gibi muammaları ortadan kaldırmak isteyen İstanbul Belediyesi, E-5 karayolu Küçükçekmece Köprülü Kavşağı ve yan yolda trafik sorununu çözmek için yeni bir projeyi uygulamaya koyuyor.

 

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, E-5 karayolunu Küçükçekmece’ye ve yan yollara bağlayan araç üst geçidi yıkılarak her iki yöne de kesintisiz trafik sirkülasyonu sağlanacak. Yeni kavşak yapımında yan yollar üzerinde toplu taşıma araçları için cepler oluşturularak vatandaşın metrobüse daha rahat ulaşımı sağlanacak.
 

Kesintisiz trafik ulaşımını sağlamak için başlatılan kavşak ve yan yol çalışmaları, 7 Temmuz’da gece saatlerinde başlayacak. Projenin 30 günde tamamlanması planlanıyor.
 

Köprülü kavşak yıkımı ve yan yol çalışmaları sırasında Küçükçekmece-Topkapı istikametine ulaşım, Kubilay Caddesi üzerinden sağlanacak.

https://edpillgrece.gr

Yorumlar(0)