/ /

Üçüncü Havalimanı çevresine değer katıyor

22 Ekim 2015

Akın Öztürk

3. Havalimanı projesiyle birlikte öne çıkan Arnavutköy, Kayabaşı ve Göktürk bölgelerinde gayrimenkul fiyatları artmaya devam ediyor.

İstanbul’da yapımı devam eden 3. Havalimanı’nda çalışmalar hızla sürüyor. Yılda yaklaşık 200 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak havalimanının ilk etabının 2017’de tamamlanması bekleniyor. Temeli 2014 yılının haziran ayında atılan projenin tamamının ise 2018 sonunda bitmesi hedefleniyor.

KAYABAŞI VE GÖKTÜRK İLGİ GÖRÜYOR

Yatırımcının gözü 3. Havalimanı projesiyle birlikte Arnavutköy ilçesi, Başakşehir ilçesi sınırları dahilindeki Kayabaşı bölgesi ve Eyüp ilçesi sınırları içerisindeki Göktürk bölgesine çevrildi. Hurriyetemlak.com Emlak Endeksi verilere göre bu üç bölgede de son bir yıllık fiyat artışı dikkat çekici. 3. Havalimanı çevresindeki nitelikli konut stoğu en gelişmiş bölgelerden biri olan Göktürk’te, satılık konutların metrekare ortalama fiyatı son bir yılda yüzde 31 artarak 6.226 TL’ye yükseldi.

kayabasi_3395

KİRALIK KONUTLARDA METREKARE FİYATI 23 TL

Kiralık konutlarda ise metrekare ortalama fiyat 23 TL’yi buldu. Kuzey Marmara Otoyolu’nun geçeceği güzergah ve bağlantı yolları ile 3. Havalimanı’nın konumunun açıklanması sonrasında fiyatların yükseldiği bir diğer bölge olan Arnavutköy ilçesinde ise satılık konut fiyatları ise son bir yılda yüzde 19 artık göstererek 1.846 TL oldu.

YÜZDE 52 PRİM YAPTI

Kayaşehir bölgesi ise 3. Havalimanı ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun açıklanması sonrasında en çok konuşulan bölgelerden biri olmuştu. Metro güzergâhında da olması sebebiyle konut talebinin çok yüksek olduğu Kayaşehir’de konut fiyatlarının yıllık artışı yüzde 52 oranında. Konutların ortalama metrekare fiyatı ise 2.500 TL.


Yorumlar(0)