/ /

Yazın okunacak en güzel 10 kitap

11 Temmuz 2015

Akın Öztürk

Yıl boyu sadece bedenimiz mi yoruldu? Ruhlarımızı da dinlendirmek; deniz, kum ve güneş eşliğinde, başka dünyalara yolculuklar yapıp, rahatlamak gerek. Uzanın kumsala, açın kitabınızı, yazın, hafifliğin, hayat etmenin tadını çıkarın.

1-DÖVÜŞ KULÜBÜ 2 / CHUCK PALAHNIUK – 6.90 TL.
Brad Pitt ve Edward Norton’ın canlandırdığı roman dokuz yıl önce büyük bir kitle edinmişti. 10 sayı halinde devam edecek yeni kitap, çizgi roman formatında tasarlandı. İlk sayısı farklı kapaklarıyla raflarda. (Ayrıntı Yayınları)

2-UZANMA SANATI / BERND BRUNNER – 11.2 TL.
Yaz günü şezlonga veya yatağa uzanmışsanız elinizdeki kitap tam da bununla ilgili. Yazar bir rahatlama biçimi olan uzanmayı tarihsel ve kültürel yönleriyle incelemiş ve farklı biçimlerine odaklanmış. (Can Yayınları)

3-DÜN, BUGÜN, YARIN, BÜTÜN HAYATIM / SOPHIA LOREN –  18.25 TL.
Beyaz perdenin unutlmaz yıldızı Sophia Loren’in 60 yıl süren kariyeri bu kitapta. 2. Dünya Savaşı’nın ardından Napoli’de geçen çocukluğu, sinema kariyeri ve filmlerinde yaşadıkları anlatılıyor. (Kırmızı Kedi Yayınevi)

4-YAŞAM VE ÖLÜM YORGUNU / MO YAN – 40 TL.
2012 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi yazar, Çin’deki toprak reformunun kırsalın geleneksel düzenini altüst etmesini anlatıyor. Çalkantılı dönemler geçiren Çin’in son 50 yılı gözlerinizin önüne serilecek. (Can Yayınları)

5-TEK CİLTTE AZİZ NESİN / 30 TL.
Öykü, roman, deneme ve şiir alanında farklı çalışmaları olan Aziz Nesin’in eserleri ölümünün 20. yılında bu kitapta topladı. Kitapta bilinen eserlerinin yanında uyarlama ve gezi yazıları da var. (Everest Yayınları)

6-KAVGAM 1. CİLT / KARL OVE KNAUSGAARD / 19.76 TL.
Kitap çıkar çıkmaz Norveç’ten bir fırtına gibi dünyaya yayıldı. Altı ciltlik serinin ilkinin Türkiye’ye gelmesi yıllar aldı. Yazar hayatını, aile sırlarını ve cinsel deneyimlerini tüm gerçekleriyle aktarıyor. (Monokl Yayınevi)

7-DENİZ BENİM KARDEŞİM / JACK KEROUAC – 10.95 TL.
‘Efsanevi Yolda’nın yazarı Kerouac’ın 20 yaşındayken yazdığı roman okuyucuyla buluştu. Kitapta macera, hayatı tanıma, dostluk ve yaşamın anlamları gibi konular sizi bekliyor. Bakalım sevevek misinz? (Siren Yayınları)

8-KÜRK MANTOLU MADONNA / SABAHATTİN ALİ – 8.40 TL.
Her dönem çok satanlar arasında. Tuhaf gelebilir ama son birkaç yıldır sahilde arasına kum kaçan kitaplardan. “Neymiş bakalım” diye başlayıp, hayranı olacağınızı söylemek kehanet olmaz… (YKY Yayınları)

9-DİRİLİŞ / STEPHAN KING – 19.20 TL.
Korku ve gerilim türünü seviyorsanız bu yaz kitap okuma zamanı. Kitap, ufak bir kasabada küçük bir çocukla kasabanın yeni rahibi arasında gizli bir takıntıyı temel alıyor ve dehşetli bir sonla bitiyor. (Altın Kitaplar)

10-KONSTANTİNİYYE OTELİ / ZÜLFÜ LİVANELİ – 19 TL.
Kitap 2014’ün son günlerinde zengin bir insan panoramasıyla İstanbul’un büyülü ve acımasız yönlerini ele alıyor. Yedi yıldızlı otelin açılışında politikacılardan TV yıldızlarına kadar herkes orada. (Doğan Kitap)


Yorumlar(0)