/ /

35. Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu

8 Ağustos 2013

editor

 

 

Maraton koşmak akıl almaz bir aktivite, az buz değil 42,195 metreyi bir insan nasıl koşar? 40 km. yol, arabayla gitmek için bile uzun, bir de bu mesafeyi koşuyorlar! Ama işte, yapan yapıyor. Aylarca süren, disiplinli bir çalışma sonucunda bunu başarıyorlar.

 

 

Geçen sene 13 bin altletin ve 120 bin vatandaşın katıldığı Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu, bu sene 17 kasım Pazar günü, saat 09:00’da Boğaziçi Köprüsünden başlayacak. Köprüyü geçen koşucular, Zincirlikuyu’dan Barbaros Bulvarı’na girecekler daha sonra  Unkapanı, Yenikapı, Yedikule, Kumkapı ve Gülhane rotasından ilerleyerek yarışı Sultanahmet’te bitirecekler.

 

 

“Ben o kadar koşamam, ama yine de Avrasya Maratonu’na katılmak istiyorum” diyenler için ayrıca 15 km’lik ve 10’km’lik koşular var. Eğer sporla biraz içli dışlıysanız, maratona kalan şu iki ay içinde düzenli çalışırsanız bu koşulara katılabilirsiniz. Ayrıca, sosyal paylaşım sitelerinden sizin gibi koşmaya istekli insanları bulup, maratona birlikte hazırlanabilirsiniz. Hem yeni insanlarla tanışıp sosyalleşmek için, hem de motivasyonunuzu korumak için harika bir yöntem.

 

 

Ancak “Yok ben koşmak istemiyorum, ama Boğaziçi Köprüsü’nü yürüyerek geçmek istiyorum” diyorsanız, işte o zaman da halk yürüyüşüne katılabilirsiniz. Yürüyüşe köprüyü geçerek başlayım Dolmabahçe Sarayı’nın önünde Güle, eğlene köprüyü geçip Pazar gününüzü çok farklı bir şekilde geçirebilirsiniz.

 

 

Ancak Avrasya Maratonu’na katılmak istiyorsanız kayıt için biraz elinizi çabuk tutmanız gerekli. Her ne kadar koşular için son kayıt tarihi 30 Eylül olarak belirlenmiş olsa da, kontenjan dolduğu zaman kayıtlar otomatik olarak bitiyor. Kayıt için etkinliğin web sitesini ziyaret edebilirsiniz. (Halk yürüyüşü için kayıtlar Kasım ayında başlayacak o yüzden daha  vaktiniz var, sakin olun aceleye gerek yok)

 

 


Yorumlar(0)