/ /

Bağcılar trafiği yeni yollarla rahatlayacak

27 Ocak 2014

editor

Bağcılar 9. Olağan Kent Konseyi Toplantısı’nda ulaşım sorunları konuşuldu. Önümüzdeki dönemde trafiğin rahatlaması amacıyla yeni  kavşak ve yan yolların inşa edileceği belirtilen toplantıda AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkan Yardımcısı Fatma Şahin de ‘engelli dostu’ otobüslerin önemine dikkat çekerek, yeni kaldırım ve yaya geçitlerinin engellilerin dikkate alınarak inşa edilmesinden dolayı memnun olduklarını kaydetti.

bagcilarortam

Bağcılar Kaymakamı Erdal Çakır Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda yaptığı konuşmada, “Konsey’de alınan kararlar belediyemiz tarafından ya uygulamaya geçiriliyor ya da yapılma aşamasında. Bu da belediyemizin aynı görüş ve fikirde çalıştığının en güzel örneği. Bunu bir çok yerde göremezsiniz, ben göremedim. Bu hassasiyet yalnızca Bağcılar’da var.” ifadelerine yer verdi.  Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da bir çok ilçede Kent Konseyi sisteminin henüz hayata geçmediğini belirtti.

Kent Konseyi Başkanı Kerim Aytekin de “Toplantılarda ele aldığımız konularla ilgili olarak Başkanımız Lokman Çağırıcı’dan hep müspet cevap aldık.” dedi. Engellilerin ulaşımı ve erişimi ile ilgili bilgi veren Fatma Şahin, “Artık hizmete sunulan bütün otobüslerin engellilerin kullanımına uygun olması zorunluluğu var.” diyerek  Bağcılar’da yeni kaldırım ve yaya geçitlerinin engelliler de dikkate alınarak yapılmasından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

İlçede trafik sorununun çözülmesinde önemli bir adım olacak kavşak ve yeni yolların dışında bir de 1267 araçlık katlı otopark projesi söz konusu.

 


Yorumlar(0)