/ /

Cat’s İstanbul sahnesinde

20 Ocak 2014

editor

Dünyaca ünlü Cat’s Müzikali 21 Ocak’ta İstanbul’da.

Andrew Lloyd Webber tarafından, T.S Eliot’un ‘Old Possum’s Book Of Practical CATS’ adlı kitabından uyarlama olan müzikal, 21 Ocak – 9 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da müzikseverleri karşılayacak.

Müzikal “yaşamın ta kendisi” dedirtecek bir hikaye anlatıyor. “Broadway’in en uzun soluklu müzikali” unvanına sahip olan Cat’s, 300’den fazla şehir ve 50 milyondan fazla seyirci kitlesini İstanbul’da genişletmeyi hedefliyor.

Zorlu Center PSM Sahnesi’nde sevenlerini karşılayacak olan müzikal, Broadway’de 7 kez ‘Tony Ödülü’, ‘Laurance Olivier’de en iyi müzikal ödülü, en iyi orijinal kadro kategorisinde ‘Grammy Ödülü’, en iyi müzikal ve en iyi yönetmen dalları da dahil olmak üzere sayısız ödüle sahip. cats

Cat’s Hakkında

Kedi grubunun adı Jellicle Cats’tir. Bunlar dans eden, konuşan, kralları olan ve her birinin kendilerine özgü birer özellikleri olan kedileridir. Her yıl bir balo verirler ve kral Heaviside’a gönderilecek kediyi seçer.

Memory şarkısını dünyaya tanıtan  CATS’in Londra’daki yapımı 20 yıl, Broadway’deki yapımı ise 18 yıl boyunca devam etmiştir.

Dekoru büyük bir hurda çöplüğünden oluşan sahne, değişiklık olmaksızın bütün gösteri boyunca aynı kalır. Webber’in derleyiciliği müzikale güçlü biçimde yansımaktadır.

Müzikal 3358 kez sahnelenmiş, Hatıra şarkısı 150 farklı şarkıcı tarafından seslendirilmiştir.


Yorumlar(0)