/ /

İstanbul’da 15 km’lik bisiklet yolu kullanıma açıldı!

11 Temmuz 2015

Akın Öztürk

Gaziosmanpaşa’dan Eminönü’ne 15 Kilometrelik ‘Bisiklet Yolu.’
Gaziosmanpaşa, modern metropollerle yarışan bir çehreye kavuşuyor. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın çalışmaları sonucu Gaziosmanpaşa-Eminönü arasında bir bisiklet yolu kullanıma açıldı.
Modern metropollerde ulaşım için büyük bir rahatlık ve güven sağlayan bisiklet yolları Gaziosmanpaşa’da hizmete girdi. Gaziosmanpaşa Küçükköy’den başlayarak Vialand alt yoldan Alibeyköy-Silahtar-Eyüp-Eminönü hattında hizmete giren bisiklet yolu İBB tarafından projelendirildi. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın çalışmaları sonucu hizmete alınan bisiklet yolunun Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı projesine dahil edilmesiyle 15 kilometrelik bir uzunluğa sahip olacağı belirtiliyor. Bisiklet yolunda kaza ve usulsüz park yapılmasına engel olmak için trafik işaretleri ve engelleyiciler yerleştirildi.
Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “İlçemiz geneline bisiklet yolunu yaymak için gerekli çalışmaları başlatmış bulunuyoruz. Plan dahilinde bisiklet yollarımız daha da artarak uzun bir ağ haline gelecek” dedi.
Öte yandan Gaziosmanpaşa Belediyesi, bisikletler için belediye bahçesine ilçenin ilk bisiklet parkını kurdu.


Yorumlar(0)