/ /

Eminönü-Alibeyköy Tramvay hattı çalışmaları başladı

10 Kasım 2015

Akın Öztürk

10 kilometre uzunluğundaki Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı projesi için bakanlığa başvuru yapıldı ve 14 istasyon belirlendi.

İBB Ulaşım Daire Başkanlığı Raylı Sistem Müdürlüğü tarafından planlanan Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı projesi 4.9 milyar TL’ye mal olacak. Haliç‟in batı yakasından yukarıya doğru gidecek olan Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı, Eminönü Meydanı’ndan başlayarak 13 durak geçerek Alibeyköy Cep Otogarı durağında son bulacak.

İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı projesi, Bağcılar – Kabataş Tramvay hattı ile Eminönü’nde, Hacı Osman – Yenikapı metro hattı ile Küçük Pazar İstasyonunda, Beylikdüzü–Söğütlüçeşme Metrobüs Hattı ile Feshane istasyonunda, planlanan Bayrampaşa – Eyüp Tramvay hattı ile Feshane İstasyonunda, Eyüp – Piyerloti Teleferik Hattı ile Eyüpsultan İstasyonunda, Planlanan Kazlıçeşme – Söğütlüçeşme Metro Hattı ile Silahtarağa istasyonunda, planlanan Eyüp – Yeşilpınar Teleferik Hattı ile Sakarya Mahallesi İstasyonunda, inşaat çalışmaları devam eden Mecidiyeköy – Mahmutbey Metro Hattı ile Alibeyköy istasyonunda ve hattın son istasyonunda da Alibeyköy Cep Otogarı ile birlikte Seyrantepe – Alibeyköy Metro Hattı ile entegre olacak.

q_8565

İKİ RAYDAN OLUŞACAK

10 kilometre uzunluğunda planlanan Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı projesi birbirine paralel geliş ve gidiş iki raydan oluşacak. Eminönü Meydanı’nda otonüs duraklarının hemen yanından başlayacak olan Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı projesinde 14 istasyon olacak.

Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı istasyonları;

– Eminönü Meydanı

– Küçük Pazar

– Cibali – Fener

– Balat

– Ayvansaray

– Feshane

– Eyüp Teleferik

– Eyüp Devlet Hastanesi

– Silahtarağa

– Sakarya Mahallesi

– Alibeyköy Merkez

– Alibeyköy Metro

– Alibeyköy Cep Otogarı


Yorumlar(0)