/ /

Kitap Fuarı Yaklaşıyor

22 Ekim 2013

editor

Sonbaharın yüzünü iyiden iyiye kışa çevirmeye başladığı zamanlar, yeni kitapların vitrinlerdeki yerlerini birer birer almaya başladığı zamanlardır genelde.Kayıtsız kalamayız çoğumuz…Hemen sıcak bir yere sığınıp, yeni aldığımız bir kitabın sayfalarına karışmak isteriz. Sizde de yavaş yavaş bu kıpırtılar başladıysa, kitapçıların vitrinlerine daha çok bakar hale geldiyseniz, bilin ki Kitap Fuarı yaklaşmıştır.
Dile kolay, tam 32 yıldır düzenleniyor Kitap Fuarı.. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile organize edilen Fuar, bu yıl da Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 2-10 kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.
Fuar’ın programı bu yıl oldukça yoğun. Kısa kısa göz atarsak;
650 yayınevi ve Sivil Toplum Kuruluşunun katılımıyla,  yaklaşık 300 etkinlik ve yüzlerce imza buluşması vaadediliyor.
Fuar’ın “Onur Yazarı”  Tarihçi-Akademisyen Prof. Dr. Taner Timur . Ana tema ise “Tarih:Geçmişteki Gelecek”.
Konuk ülke bu yıl Çin Halk Cumhuriyeti . Bilmeyenler için Çin Edebiyatını keşfetmek,takipçileri için de daha fazla alternatife ulaşabilmek için bulunmaz bir fırsat. Çünkü Çin Halk Cumhuriyeti’nden tam 100 yayınevi,gelenekselden moderne Çin edebiyatının seçili örnekleriyle Fuar’ da yerini alacak.
Yayıncılık sektörünün hızla gelişen yüzü “e-kitap” da düşünülmüş bu yıl ve e-kitap uygulamaları için özel bir salon tahsis edilmiş.
Kitap Fuar’ ının bir diğer yeniliği ise özellikle öğrencilere yönelik tüm kaynak kitapların bir arada yer aldığı Eğitim ve Kaynak Kitaplarla Sınavlara Hazırlık Salonu.
Bu yıl Fuar’ın saatleri de değişmiş;  Hafta içi 10.00-19.00 saatleri arasında ,hafta sonu ise 10.00-20.00 saatlerinde kitaplar ve etkinlikler sizi bekliyor olacak.

Fuar’a nasıl gideceğiz peki?  Metrobüs, Zincirlikuyu veya Cevizlibağ aktarma noktalarından Tüyap son durağa ulaşabilirsiniz. Ayrıca Fuar süresince; Bakırköy Deniz Otobüsleri iskelesi otoparkından her yarım saatte bir,sadece hafta içi olmak kaydıyla, Fındıklı’daki Mimar Sinan Üniversitesi’nin önünden de 10.00 ve 13.00 saatlerinde ücretsiz servis kaldırılacak.

Fuar’ın,  23. İstanbul Sanat Fuarı-ARTİST 2013 ile eş zamanlı gerçekleştirileceğini de hatırlatalım.

Fuar’ la ilgili daha çok konuşacağız gibi görünüyor.Siz ne dersiniz?


Yorumlar(0)