/ /

Okullar tatil olacak mı?

10 Aralık 2013

Turgay Özçelik

Kar geliyor, ama bazılarının aklında kardan ziyade tatil var. “Kar yağarsa okullar tatil olur mu” sorusu bütün çocukların ve bazı velilerin zihnine yerleşti biliyoruz. Hemen sizleri bekletmeden konuyla ilgili İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun açıklamasını aktaralım.

Vali Mutlu kar tatili ile ilgili olarak bekleyip görmek gerektiğini söylüyor. Her kar yağışında okulların tatil olacağı beklentisine girmemek gerektiğini belirten Mutlu, “Şimdi takip edeceğiz. Ondan sonra duruma göre değerlendireceğiz. İstanbul’un Anadolu yakasında biraz daha yoğun kar yağışı bekleniyor. Trakya Avrupa bölümünde değil. Dolayısıyla İstanbul genelini nasıl etkileyecek, yoğunluk ne olacak. Sonra tedbirlerimiz çok iyi İstanbul Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere karayollarımız yolların trafiğe açık olması noktasında bütün ana arterler veya bütün sokaklar itibariyle trafiği düzenli hale getirebilmek için çok ciddi bir hazırlık yaptılar. O bakımdan önemli bir sorun olmayacaktır” dedi.

Trafik için de uyarı yapan Mutlu, “Öncelikle kar lastiklerimizi kontrol edelim ve takalım. Zincir, çekme halatı ve diğer avadanlıklar var arabalarda mutlaka bulunması gerekli olanlar onları mutlaka yanımıza alalım. Toplu taşıma vasıtalarını yoğunluklu olarak kullanıp trafiği rahatlatalım. Şimdi bu tedbirleri iyi yürütebildiğimiz taktirde ortaklaştığımızda İstanbullularla, kamu kurum ve kuruluşlarıyla inşallah kışı rahat geçireceğimizi düşünüyoruz. Bol bol kar yağsın ondan sonra bakacağız.” diye konuştu.


Yorumlar(0)