/ /

Reptile Youth rüzgarı İstanbul’da

29 Ocak 2014

editor

Danimarkalı ikili Mads ve Esben’in oluşturduğu ve “Indie müzik tahtının yeni prensleri” olarak gösterilen Reptile Youth, 7 Şubat’ta Roxy’de gerçekleştirilecek konserle Türk müzikseverlerle buluşuyor. reptileortam

Önemli festival programlarında boy gösteren Reptile Youth, özellikle canlı performanslarında yakaladıkları müthiş sahne enerjisini bu kez de İstanbul’a taşıyacak. Müziğe verdiği destek ve düzenlendiği konserlerle ülke ve dünya çapındaki sanatçıları müzikseverlerle bir araya getiren Avea, bu sene dördüncü kez düzenlenen Avea Escape to Music Konserleri için, Indie müzik tahtının yeni prensleri Reptile Youth’u sahneye davet ediyor.

İngiltere’de Whitworth Caddesi’nde 1980’lerin başında Factory Records ve New Order gölgesinde sessiz sedasız açılan The Hacienda, 15 yıl boyunca sayısız çılgın Indie gecesine ev sahipliği yapmıştı. Indie aleminin yıldızı, her geçen gün parlayan yeni grubu Reptile Youth’u programına dahil edemeden geçmişte kaybolsa da Reptile Youth onun ruhunu tümüyle yeni elektronik bir enerjiyle bütünleştirerek yaşatıyor.

İlk İstanbul konserlerinde önümüzdeki Mart ayında yayınlanacak ikinci stüdyo albümleri ‘Rivers That Run For A Sea That Is Gone’dan şarkılar da seslendirmeyi planlayan Reptile Youth, Speeddance, Black Swan Born White ve Be My Yoko Ono gibi şarkılarıyla kısa sürede silinmemek üzere hafızalara yerleşti.

 


Yorumlar(0)