/ /

Sezon sonu indiriminden hangi parçalar alınır?

23 Ocak 2015

Yeliz Gediman

Sezon sonu indirim furyasında önümüzdeki ilkbahar-yaz sezonu için yatırım yapmak isteyenler, bu yazıyı okumadan alışverişe çıkmayın.

İşte yatırım yapmanız gereken belli başlı parçalar…

Nostaljik parçalar

Kış hikâyesinin baş esin kaynağı hiç şüphesiz ki 60’lar, 70’lerdi. Özgür, renkli, çılgın ve boho tarzlarla 70’ler ruhununu her parçada hissettik. Önümüzdeki 2015 yaz sezonunda da 70’ler ruhunu hissetmeye devam edeceğiz. Çiçek desenli uzun maksi elbiseler, tulumlar, mini etekler, trapez elbiseler, kısa bluzlar, püskül detaylar, gökkuşağı çizgileri, geniş paça pantolonlar, büyük çerçeve gözlükler, yüksek belli pantolonlar, kuşaklı kemerler ve floral baskılı aksesuarlar önümüzdeki sezon için indirimden yatırım yapmanız gereken parçalar arasında. Unutmadan yaz sezonunda Twiggy ve Jane Birkin ilham kaynağımız olmaya devam edecek…

Maskülen kadınlar

Maskülen kadınlar, kışın olduğu gibi yazın da güçlerini ortaya koyuyor. Gömlek etek, gömlek pantolon ikilisi 2015 yaz sezonunda da gücünü sürdürüyor. Takım elbiseler, yelekler, oxford ayakkabılar, boyfriend gömlekler, bol pantolonlar, blazer ceketler indirimden yatırım yapmanız gereken parçalardan. Zamansız ve maskülen parçalarla hem bu sezonunun hem de önümüzdeki sezonun keyfini çıkartın.

Bol paça pantolon

Bol pantolonlar her daim zamansız ve klasik. Özellikle bol paça pantolonlar rahat kesimleriyle favori parçalarımızdan. Size önerimiz indirim reyonlarında pantolonlara odaklanmanız. Siyah, beyaz, mavi, bej karar sizin… Hem şimdi moda hem de yeni sezonda…

Desenli her şey

Desensiz bir yaz düşünülemez. Çiçekler, grafik desenleri, hayvan desenleri ve özellikle bu sezon ekosenin yerini alan dama desenleri önümüzdeki yaz farklı ve çarpıcı bir desen skalası çiziyor. Vücut tipinize uygun bir desenle hata yapma şansınız yok! İster çiçek ister hayvan ister retro ister dama desenli parçalara indirimden mutlaka yatırım yapın.

Deri hâkimiyeti

Derinin mevsimsiz bir parça olduğunu artık biliyoruz. Yaz kış dinlemeyen deri, 2015 sezonunda da vazgeçilmezlerimizden. Deri pantolon, deri etek ya da deri ceket fark etmez bu sezon önümüzdeki sezon hatta ondan sonraki sezonda da derinin hâkimiyeti devam ediyor. İndirimden yakaladığınız deri parçalara kilitlenin! Deri ceketler, pantolonlar hatta deri detaylı elbiseler alışveriş radarınızda olsun.

Klasiklere yönelin

Yeni sezon ürünlerine ister istemez gözünüz kaysa da indirimlerde önceliğiniz zamansız klasik parçalar olmalı, bu parçaları ucuza yakalamışken almalı. Blazer ceketler, jean pantolonlar, cigaret pantolonlar, beyaz gömlekler, kalem etekler, küçük siyah elbiseler, siyah çantalar, zarif pump ayakkabılar indirimde yatırım yapabileceğiniz gardıropların temel taşlarından. Gardırobunuzda bulunması gereken joker parçaları indirim döneminde yakalarsanız bırakmayın!

Denim tutkusu

Denim parçalar 2015 yaz sezonunda modern yorumlarla karşımıza çıkıyor ve yine bir klasiği daha gardırobumuza katıyor. Jean’lerin yanı sıra denim elbiseler, etekler ve şortlar yazın as parçalarından olmaya aday. İndirimden yakalayacağınız denimlere gözünüz gibi bakın, önümüzdeki yaz kıymetini anlayacaksınız.

Aksesuarları unutmayın

Aksesuarlar vazgeçilmezlerimiz. Özellikle yaz sezonunda farklı desenli rengârenk aksesuarlara yer açın. İpek fularlar, kalın bilezikler, kocaman yüzükler, renkli kolyeler, kalın kuşaklar, büyük şapkalar sezon indirimlerinde mutlaka gözünüze çarpmıştır, bu aksesuvarlara indirimde sahip olursanız önümüzdeki yaz rahat edersiniz.

Yazın favorileri

Kışın indirime giren botlar, bir sonraki kış için iyi bir yatırım olabilir. Ancak önümüzdeki yaz için stok yapmak isteyenler bilekten bağlı stiletto’lara ve sneaker’lara yönelebilirler. Bu iki model de 2015 yaz sezonunda favorimiz.


Yorumlar(0)