/ /

Bakkart ile alışveriş özgürlüğü büyüyor!

9 Ocak 2014

editor

Bakırköy Belediyesi’nin 2011 yılında Türkiye’de bir ilk olarak uygulamaya koyduğu Destek Bakkart’ın ulaştığı kişi sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

destekbakkartalısveris

Dar gelirli vatandaşlarının maddi anlamda sıkıntı yaşamalarına engel olmayı amaçladıklarını ifade ederek “kimse yatağa aç girmesin” mesajıyla uygulamayı başlatan Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, “İnsanlarımızın onuru kırılmadan alışverişlerini yapabilmeleri,bir elin yaptığı yardımı diğer elin görmemesi için Türkiye’de ve dünyada ilk kez yapılacak bir uygulama ile Bakırköy’de ekonomik durumu olmayan yurttaşlarımıza her ay düzenli olarak 200-250-300 TL tutarında bir yardım yapacağız. Bu kartla Bakırköy’de yoksul insan kalmayacak. Bu projemizle Bakırköy’de sosyal adaleti ve sosyal demokrasiyi ortaya koyacağız.” diyerek projenin temelinde yatan hedef ve düşünceleri belirtmişti.

Uygulamanın başlatıldığı 2011 yılında 1042 kişinin sahip olduğu ve her ay düzenleme ödemenin yapıldığı Destek Bakkart, bugün 3387 kişiye 7.165.000 TL ile alışverişte kolaylık sağlıyor. Hiçbir şekilde bankaya yıllık kart aidatı ödemeyi gerektirmeyen Destek Bakkart, Türkiye’nin her yerinde rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlandı.


Yorumlar(0)