/ /

Angry Birds beyazperdede

19 Şubat 2014

editor

Sosyal medya ve online oyun platformlarında adından sıkça söz ettiren ve bağımlılık yaratan Angry Birds, çok yakında beyazperdede hünerlerini sergileyecek.

Rovio Entertainment’in üretici firması olduğu Angry Birds, oyun dünyasında büyük yankı uyandırınca bu bağlılığı sinemaya taşımaya karar verdi. 2016 yılında vizyona girmesi planlanan filmin yönetmenliğini Fergal Reilly ve Clay Kaytis yapacak. Senaryo ise Jon Vitti imzası taşıyacak.

angryortam

Angry Birds Nasıl Oynanır?

Oyun bir arsa içerisinde yeşil domuz yumurtalarını çalan bir gruba karşı intihar savaşı düzenleyen kuş sürüsü etrafında dönüyor. Buz, taş ve ahşap malzemelerinden yapılan çeşitli savunma surlarını aşmak temel görev. Oyuncular hedeflenen domuzlar üzerine doğrudan ya da stratejik olarak oluşturulan surları çökertme amacı güderek sapan yardımıyla kuşları atış aracı olarak kullanarak oyuna devam ederler. Oyunun doğal süreci olarak ilerleyen bölümlerde zorluk aşamasına göre savunma surlarının kompozisyonu ve kuş cephaneleri değişiklik gösteriyor.

Kuş cephanesi kendi içerisinde bazı özellikleri sahip. Oyunun başlangıcında sadece kırmızı kuşa erişim elde edilebiliyor. İlerleyen bölümlerde de mavi, sarı ve siyah kuş ile başlanabiliyor. Her kuşun kendine göre özel yetenekleri var. Örneğin mavi kuş sapanla fırlatıldıktan sonra üçe bölünebilme yeteneğine sahipken, sarı kuş sapanla fırlatıldıktan sonra hızlandırılabilme yeteneğiyle savunma surlarına daha fazla tahrip yaratabilme imkanı sağlıyor. Kalan kuşlar yardımıyla diğer seviyeye geçmek başarılırsa, kalan kuş sayısına göre otomatik olarak bonus puan elde ediliyor. Eğer belirli bir düzeyde başarısız olunursa bazı Angry Birds oyun versiyonlarında diğer seviye kilitlerini tekrardan açmak gerekli olabiliyor.Oyunda amaç, mümkün olduğu kadar fazla hasar vermek olurken kuşları da en az sayıda kullanmaktır. Oyundaki performansa göre bir, iki ya da üç yıldızlı derece alınıyor.

 


Yorumlar(0)