/ /

Engellilerin İstiklal Marşı yarışı

27 Şubat 2014

editor

Esenler Belediyesi ile İstanbul Engelliler Merkezi Müdürlüğü’nün ortak organizasyonu olan “İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması”nda yüzlerce engelli, milli marşımızı coşkulu bir şekilde okudu.

Milli şair Mehmet Âkif Ersoy’un yazdığı ve 12 Mart 1921 tarihinde TBMM tarafından ulusal marşımız olarak kabul edilen İstiklâl Marşı’nın kabulünün 93. yıldönümünde İstanbul’daki yüzlerce engelli çocuk ve genç milli marşımızı seslendirdi.

esenlermars

Ödül Töreni 12 Mart’ta

Yaşları 10 ile 25 arasında değişen 550 engellinin katıldığı yarışmanın İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası elemeleri tamamlandı. Anadolu Yakası elemelerinin Tuzla’da, Avrupa Yakası elemelerinin ve büyük finalin Esenler’de gerçekleştiği yarışma, 6 kategoride düzenlendi. Engel gruplarına göre; görme, zihinsel, ortopedik, otizmli, işitme (işaret dili) ve işitme (sesli okuma) kategorilerinde 4’er kişilik jüri üyeleri karşısında İstiklâl Marşı’nı okuyan engellilerden 70’i finale kaldı. Yarışmada başarılı performans gösteren gençler, 12 Mart Çarşamba günü Esenler’de düzenlenecek özel bir programla ödüllerine kavuşacak.

Esenler Belediyesi Sabri Ülker Gençlik Merkezi ve Esenler Belediyesi Yavuz Selim Halk Kütüphanesi’nde final günü İstiklâl Marşı’nı bir kez daha seslendiren engelliler oldukça heyecanlıydı. Duygu dolu anların yaşandığı yarışmada engelli aileleri de oldukça gururluydu.


Yorumlar(0)