/ /

Esenler Belediyesinden İkinci Bahar Şansı

5 Temmuz 2013

Editör

Doğum günü pastanızdaki mumları yakarken, yıllar içerisinde neler kaybettiğinizi değil, her bir mumun neyi temsil ettiğini geçen yıllar içinde neler kazandığınızı düşünün. Her bir mum, yaşadığınız her bir yıl, şu anki halinize ulaşmanız için, mutlu bir hayat sürmeniz için, sizi yeterli olgunluğa ulaştırdığı için çok önemlidir.

 

Fakat bu yıllar bir çok şeyi getirdiği gibi, bir çok şeyi de alıp götürür. Çoğu kişi bu noktaya kendini dışlanmış ve yapayalnız hissederler ve kendileri için bir yaşam alanı ihtiyacı hissederler.

 

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, ilçede yaşayan yaşlılara yeni bir yaşam alanı sunmak için ünlü sanatçı Özdemir Erdoğan’la beraber İkinci Bahar Kıraathanesi’ni hizmete açtı.

 

Bu çalışmayı hayata geçiren, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu , evlatları tarafından terk edilmiş yaşlılara çok üzüldüğünü belirterek, “Esenler’deki her bir anne benim annem,  her bir baba benim de babamdır. Nasıl ki anne – babamızın hukukunu korumak için gayret gösteriyorsak,  onlara öf bile demeyeceğimiz bir hayatı sunmak,  hayatta en büyük mücadelemiz ve gayemiz ise Esenler’deki tüm büyüklerimize de aynı duygularla yaklaşmamız gerekiyor” dedi.

 

60 yaş üstündeki her vatandaşın yararlanabileceği kıraathanede, haftanın belli günlerinde yaşlıların sağlık kontrollerinin yapılacağına ve günün belli saatlerinde hemşireler tarafından tansiyonlarının  ölçülecek.

 

Dingin ve huzurlu bir ortamda kitap okuyup, sohbet edebilecekleri bir ortamın yanı sıra yeteneklerini geliştirebilecekleri ortamında sunulacak.

 

 


Yorumlar(0)