/ /

30 Bin Kişi Birbirine Sarılıp Helallik İstedi!

14 Temmuz 2015

Akın Öztürk

Esenler’de Kadir Gecesi dolayısıyla gerçekleştirilen ‘Dualarda Buluşuyoruz’ programında yaklaşık 30 bin kişi dualar eşliğinde birbirlerine sarılarak helallik istedi.

İstanbul, Esenler’de Kadir Gecesi dolayısıyla gerçekleştirilen ‘Dualarda Buluşuyoruz’ programına katılan Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, “Oy faciası beni üzdü ama Esenler halkına helal olsun.” dedi. Programda yaklaşık 30 bin kişi dualar eşliğinde birbirlerine sarılarak helallik istedi.

MÜSLÜMAN COĞRAFYASINA DUA EDİLDİ

Esenler Belediyesi, Kadir Gecesi münasebetiyle Dörtyol Meydanı’nda ‘Dualarda Buluşuyoruz’ programı düzenledi. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği programdaFilistin, Gazze, Doğu Türkistan, Suriye, Irak, Mısır ve Arakan başta olmak üzere İslam coğrafyasının huzura kavuşması için dualar edildi.

BAKAN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Kadir Gecesi özel programına Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’ın yanı sıra, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Dünyada zulme uğrayan Müslümanlar için duaların yapıldığı alana gelen Bakan Bozkır vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

ESENLER HALKI BİRBİRLERİNE SARILARAK HELALLİK İSTEDİ

Kadir Gecesi programı kapsamında sahneye çıkan ilahiyatçı Necmettin Nursaçan, vatandaşların ellerini semaya açarak ayağa kalkıp dua etmesini söyledi. Nursaçan, “Ayağa kalkan vatandaşlara tanıdık tanımadık birbirinize sarılın ve helallik isteyin.” dedi. Programa katılmak için gelen vatandaşlar hem sevgilerini gösterdiler, hem de birbirlerinden helallik istediler.

“BAŞKA ORTAM YOK”

Dualara başlanılmadan önce sahneye çıkarak konuşma yapan Avrupa Birliği BakanıVolkan Bozkır, “Ramazanı en güzel bir şekilde yaşadığımız ve gerçekten Ramazan-ı Şerif’in sonuna geldiğimiz günlerde bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecemizi böylesine güzel bir şekilde kutladığımız başka bir ortam yok.” dedi.

“OY FACİASI BENİ ÜZDÜ AMA ESENLER HALKINA OYLAR HELAL OLSUN”

Esenler halkına böylesi güzel bir ortam oluşturdukları için teşekkür ederim.” diyen Bakan Bozkır, “Maalesef seçimlerde Esenler belki de Türkiye birincisi olacakken, bu geçersiz oy faciasıyla karşı karşıya kalan ilçelerimizden birisi oldu. Bu seçimde 530 bin oy iptal oldu. Esenlerde 18 bin oy iptal edilen oy var. Benim bu olaya çok canım sıkıldı, çok üzüldüm ama ben bu durumu Esenler halkının enerji dolu karakterine veriyorum. Herhalde oy pusulasına mührü basarken, hızını alamayıp birkaç kere bastı. Bu oy iptalleri de Esenlerhalkına helal olsun. Eğer tekrar bir seçim olursa bu defa doğru yere basarsanız inşallah tek partili bir iktidara doğru yine imkan sağlarız. Biz Esenler halkına her zaman güveniyoruz.” diye konuştu.

“15 YIL ÖNCEKİ TÜRKİYE’Yİ GÖREREK RABBİME ŞÜKREDİYORUM”

Kadir Gecesi’nde toplu dua programına katılan AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, “Çok güzel bir meydandayız. Annelerim, ablalarım, kardeşlerim açmışlar ellerine Kur’an okuyor ve dua ediyorlar. Esenler’in meydanında hep birlikte dua için buluştuk. Rabbimize şükürler olsun ki Ramazan ayını huzurlu bir şekilde geçirdik. Ben de bu meydandan diyorum ki, Rabbim sen insanlara Müslümanlığı evrensel bir din olduğunu ve bu meydanda inanan herkesin kardeş olduğunu ve yine buradan Filistin’e, Myanmar’a,Doğu Türkistan’a ve diğer mazlumlara selam gönderiyorsak. 15 yıl önceki Türkiye’yi hatırlıyorum ve diyorum ki, Rabbim sana şükürler olsun.” şeklinde konuştu.

“ZULME UĞRAYAN KARDEŞLERİMİZ İÇİN BÜTÜN KALBİMİZLE DUALAR EDECEĞİZ”

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da vatandaşların Kadir Gecesi’ni tebrik ederek, “Bugün dualar gecesi hani Rabbimiz demiş ya ‘dualarınız olmasaydı neye yarardınız’ diyen Rabbime dualarımızla ulaşma gecesidir. İşte bugün bütün Esenler halkı olarak burada toplandık. Ellerimiz açıp rabbime yalvaracağız, şehrimiz için, kendimiz için, ülkemiz için, insanımız için, yeryüzündeki insanlık için elimizi açıp dualar edeceğiz. Nasıl ki Rabbim dualarımızla nasıl zalimi kahredip mazlumu ayakta tuttuysa bundan sonrası için zalimlerin karşısında durmak, mazlumların yanında durmak için ellerimizi açacağız.Suriye’deki kardeşlerimiz için, Doğu Türkistan’daki kardeşlerimiz için, Filistin’deki kardeşlerimiz için ve zulme uğramış kardeşlerimiz için az sonra dualar edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Bozkır ve Esenler Belediye Başkan Mehmet Tevfik Göksu’nun da sarılarak helallik istemesi renkli görüntüler oluşturdu.

ÇEKİLİŞİ KAZANAN 15 KİŞİ UMREYE GİTMEYE HAK KAZANDI

Esenler Belediyesi, Ramazan ayının maneviyatını ve İslam dininin huzurun vatandaşlara yaşatmak için çalışmalarına devam ediyor. Kadir Gecesi programında Bakan Bozkır ve protokol üyeleri başvuru yapan 20 bin kişinin isminin yazıldığı kağıtların arasından çekilişle 15 kişiyi belirledi. Şanslı 15 kişi umreye gitmeye hak kazandı

https://kopapilleronline.com

Yorumlar(0)