/ /

!f İstanbul Başvurularını Kaçırmayın!

26 Ekim 2013

editor

Eylül geldi festivaller başladı! !f İstanbul Bağımsız Film Festivali organizasyonundan yapılan yazılı açıklamaya göre, festival 13-23 Şubat 2014’te İstanbul’da, 27 Şubat-2 Mart 2014’te Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek. Üstelik ücretsiz!

Bilenler bilir, fakat hatırlatmakta yarar var; 2013-2014 yapımı kurmaca uzun, belgesel ve kısa film kategorilerinde başvurulabiliyor.
Festivalin, “Türkiye’den Kısalar” diye bir bölümü de var; Bu bölüm yönetmen ve yapımcıların yanı sıra kısa film izleyicilerinin önerileriyle hazırlanıyor. İşte asıl ilginç nokta da bu! Kendi resmi sitelerinde de birebir açıkladıkları gibi; ” !f İstanbul Türkiye’den Kısalar tematik derlemeleri başvuru değil, önerileriniz ile programlanıyor. Başvuru kuralları, belgeler, formaliteler, kabul/red cevapları vs gibi hiyerarşik süreçler ile uğraşmak yerine sadece kendi kısalarınızdan veya izlediğiniz kısalardan bizi haberdar etmeniz ve bunları izleyebileceğimiz birer internet bağlantısı iletmeniz yeterli.”

13-23 Şubat 2014’te İstanbul’daki gösterimlerde izleyicinin seçeceği bir kısa yapımın yönetmeni, uluslararası bir festivale izleyici olarak katılmaya hak kazanacak.Festivale katılmak isteyen Türkiye yapımı filmler için son başvuru tarihi, 29 Kasım.

Filmleri merak edip bakacak olursanız, festival organizasyonunun resmi sitesinde yer alan ‘Özel Gösterimler’ kısmına göz atmanızı öneririz. Sizi Heraklitos karşılayacak; “Ölüm yaşamdan gelir, / Ve yaşam da ölümden. / Gençlik yaşlılıktan, Yaşlılık da gençlikten. / Uyku, uyanmaktan, / Uyanmak da uykudan. / Yaratımın ve çözünmenin akışı hiç durmaz.”


Yorumlar(0)