/ /

Sultanbeyli’de Sümmanioğlu gecesi

29 Ocak 2014

editor

Halk Edebiyatı’nın değerli ismi Aşık Nusret Sümmanioğlu, Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde beşincisi düzenlenen Geleneksel Aşıklar Şöleni ile anıldı.

sultanbeyliasik

Kültür sanat etkinlikleri konusunda çok sayıda program düzenleyen Sultanbeyli Belediyesi’nin bu seferki programı Aşık Nusret Sümmanioğlu Anma Programı ve Aşıklar Şöleni’ydi. İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Hikmet Çığlık ve Yıldırım Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Aydın Aşıklık geleneğinin tarihçesi ve kuşaktan kuşağa aktarımıyla ilgili bilgi vermesinin ardından müzik ziyafeti başladı. Sümmanioğlu sevenlerin saatler öncesinden doldurduğu Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde gerçekleşen şölen Aşıkların atışmalarıyla zevkli anlar yaşattı.

Aşıklar Şöleni’nde konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Sultanbeyli Belediyesi olarak örfümüzü, geleneklerimizi, kültürümüzü yaşatmaya devam edeceğiz. Kültürümüzü yaşatmak adına programımıza katılan tüm aşıklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Program, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Sevinç’in ozanlara plaket takdim etmesiyle son buldu.

 


Yorumlar(0)